Diena su psichologe V.Servutiene

nuotraukos_001mki   psicholog_002fffdd

Vasario 8 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė psichologinio ir karjeros konsultavimo skyriaus vedėja- psichologė V.Servutienė.  Gimnazistus  ji pakvietė į pasimatymą su SAVIMI, kalbėjo apie tai, kodėl svarbu mokytis, kaip planuoti savo laiką. Patarė mokiniams nuolat draugauti su SAVUOJU AŠ, nuoširdžiai dirbti, siekiant savo tikslų. Paragino gyventi su šypsena, nes taip lengviau, nei susiraukus. Kartu su gimnazistais psichologė analizavo vidinės motyvacijos veiksnius. Gimnazistai išgirdo, ką reikėtų daryti, kad taptum sėkmingas, laimingas, pasiektum vidinę harmoniją. Tokie pokalbiai mokiniams padės išspręsti iškilusias problemas, jie gebės geriau suprasti save.
     Po pamokų paklausyti psichologės V.Servutienės paskaitos ,,Šiuolaikiniai vaikai. Auklėjimas tarp galima – draudžiama“ susirinko gimnazijos pedagogai. Psichologė pažėrė gausybę patarimų, kaip dirbti su Z kartos mokiniais, kaip ugdyti jaunimą, kaip bendrauti, kaip keistis pačiam mokytojui.
     Galiausiai psichologė susitiko su mokinių tėveliais. Paskaitos ,,Kaip užauginti laimingus vaikus?“ metu ji  skatino tėvelius dažniau sakyti vaikams, kad juos myli, klausyti atidžiau, ką vaikai sako, girti ir skatinti savo vaikus. Patarė daugiau užsiimti bendra veikla, nes ji suartina. Ypač ragino pasitikėti paaugliais, stiprinti jų emocinį saugumą.
      Psichologės paskaitos įžiebė viltį ir mokytojams, ir mokiniams, ir jų tėveliams – gyventi galima darniau, laimingiau, sėkmingiau, jeigu tik būsime atidesni vieni kitiems, supratingesni, išgirsime vieni kitus, mokysimės vieni iš kitų ir augsime kartu.
     Tą pačią dieną vyko ir Visuotinis tėvelių susirinkimas. Atvykusius tėvelius pasitiko mokinukų darbelių parodėlė (mokyoja L.Mieldažytė), susirinkimo pradžioje tėvelius sveikino gimnazijos choras ir solistai ( mokytoja J.Stražnickaitė). Gimnazijos direktorius S. Andriuška pasidžiaugė gražia visų bendryste, mokėjimu būti kartu. Skatino ir toliau atvirą ir nuoširdų bendravimą. Dėkojo gimnazijos pedagogams ir tėveliams už gebėjimą kartu ieškoti iškilusių problemų sprendimo būdų. Paragino situaciją vertinti realiai ir paskatino savo silpnąsias puses pamažu paversti privalumais.
     Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja J.Karpavičienė supažindino tėvelius su I-ojo pusmečio pasiekimais įvairiose olimpiadose. Gimnazija turi kuo didžiuotis (su laimėjimais galima susipažinti gimnazijos internetinėje svetainėje). Taip pat pavaduotoja supažindino su Brandos egzaminų, PUPP ir NMPP organizavimo tvarka.

Mokytoja Rima Dragūnevičienė

nuotraukos_004mkiuj   nuotraukos_011juhhytg