Susitikimas su ,,Misija Sibiras‘ 16“ dalyve Ingrida Meškinyte

sibiras_043   sibiras_047

,,Misija Sibiras“ – populiariausias Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas. Jį organizuoja labdaros ir paramos fondas „Jauniems“  Šiandien gimnazijoje svečiavosi šios ekspedicijos dalyvė Ingrida, kuri vedė pilietiškumo pamoką. Ji kalbėjo apie tremtį, laisvę, pilietiškumą, pasakojo, kaip vyksta atranka į šį projektą.  Mergina  į ekspediciją pateko tik iš trečio karto ir kartu su kitais dalyviais vyko į Igarką - didžiausią lietuvių tremtinių vietą. 1948 m. į šį atšiaurų amžinojo įšalo miestą buvo ištremta apie 5-6 tūkst. tautiečių. Igarkoje ekspedicijos dalyviai tvarkė kapus, statė kryžius. Ingrida papasakojo apie ekspedicijos eigą, susitikimus su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto dalyvė paragino mokinius būti pilietiškais, domėtis savo istorija, o sulaukus pilnametystės pildyti anketą ir dalyvauti „Misija Sibiras“ projekte.

Mokytoja Rima Dragūnevičienė

sibiras_038   sibiras_049