Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/kahuna/includes/loop.php on line 295

Warning: Undefined variable $output in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/plugins/archyvas/user/archyvas.php on line 10
Grįžti atgal
LAPKRIČIO 1-oji -VISŲ ŠVENTŲJŲ IŠKILMĖ


Šiandien meldžiuosi už išėjusius...
Už tuos, kurių jau namuose nebus.
Kurie - dar pasakyt kažko nespėjo,
Paliko šeimą, mylinčius draugus.
Ir už tuos, kurių jau nesutinkam,
Neprasilenkiame gyvenimo keliu.
Tą tuštumą maldom užpildom
Ir šiluma žvakelių uždegtų.
O vaškas tirpsta ašaromis virtęs...
Beprasmiai žodžiai tyloje suduš.
O Dieve, būk jiems gailestingas,
Atverk ramybės, paslapties vartus...
Meldžiuosi ir už pasilikusius...
Už tuos, kurių gyvenimas trapus.
Te lapkričio žvaigždelės krintančios-
Ne liūdesį, o džiaugsmą neša į namus...


     Lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena. Ši šventė skirta žinomiems ir nežinomiems šventiesiems pagerbti. Yra daug šventųjų, kuriuos pagerbiame atskiromis dienomis, bet yra daug nežinomų ar nepagerbtų šventųjų, apie kuriuos galbūt užmirštame. Katalikai tiki, kad šventieji ne tik padeda gyviesiems, kai malda prašome jų užtarimo arba pagalbos. Šventųjų gyvenimai mums taip pat yra įkvepiantis pavyzdys, kaip konkrečiai gyventi artimo meile ir kitomis dorybėmis.
     Vėlìnės arba Ilgės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 d. Lietuvoje gyvieji aplanko mirusiųjų kapus, uždega žvakes.

     Spalio 28 d. visa gimnazijos bendruomenė meldėsi už mirusiuosius. 12 val. buvo aukojamos  šv. Mišios arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje, o gimnazijos penktųjų klasių mokiniai aplankė miesto senosiose kapinėse esančius brolių marijonų kapus. Juos lydėjo klasių auklėtojos.

10955371_914544035294066_3728254889703076394_n