Vokiečių kalbos diena

DSC_0448   DSC_0455

Vokiečių kalba nuo senų laikų neatsiejama nuo Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo. Pastaraisiais metais juntamas augantis susidomėjimas vokiečių kalba darželiuose, mokyklose ir suaugusiųjų mokyme. Norint dar labiau pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį ne vien tik mokymo įstaigose, versle, bet ir kitose gyvenimo srityse, mūsų gimnazija taip pat prisijungė prie projekto „Ö kaip vokiškai?“, per kurį visa Lietuva prabilo vokiškai.

Taigi, spalio 20 dieną Marijonų gimnazijoje buvo minima Vokiečių kalbos diena. Pirmojo aukšto foje rodomose skaidrėse visą dieną buvo galima susipažinti su įvairia informacija apie Vokietiją, jos žmones, vokiečių kalbos kilmę, jos paplitimą pasaulyje ir Europoje bei pamatyti, kaip draugauja anglų ir vokiečių kalbos. Per pirmąją ir antrąją ilgąsias pertraukas mokykloje skambėjo dainos vokiečių kalba, o šią kalbą besimokantys mokiniai kvietė tiek pačius mažiausius, tiek vyresnių klasių gimnazistus ir mokytojus tapti vokiečių kalbos fanais: maža Vokietijos vėliavėle papuošti savo veidus (kai kuriems ir veidus, ir kaktas...). Vokiečių kalbos mokytojos Ingos Čeplikienės dalinami lankstinukai, guminukai ir tušinukai pasiekė ne vieno vaiko rankas bei sukėlė susidomėjimą ne vien tik dovanėlėmis, bet ir šia užsienio kalba. Trečiasis aukštas mokinius trumpam perkėlė į Berlyno gatvę (Berlinstraße), kurioje buvo gausu įvairių posakių vokiečių kalba ir balsų, bandančių juos perskaityti.

Kviečiame visus tapti vokiečių kalbos fanais: pradėti mokintis, gilinti turimas žinias arba padėti dar tik besimokantiems!

Ugnė Marcinkevičiūtė III kl. gimnazistė

DSC_0452   DSC_0459olknjhhgg