Gimnazistų kelionė į Rytų Aukštaitiją

DSC_0130   DSC_0138

Rugsėjo 17 d. 8a ir IIb klasės mokiniai keliavo po Rytų Aukštaitiją. Pirmiausia jie apsilankė Dubingių žirgyne, kuriame laukė įdomi ir įspūdinga mokomoji – pažintinė ekskursija. Žvalgėsi po stručių fermą, pamatė, kokio dydžio yra šių paukščių kiaušiniai. Mini zoologijos sode susipažino su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais. Taip pat iš arti pamatė, kaip pastatyta arklidė, išvydo unikalios konstrukcijos apvalų dengtą maniežą. Turėjo išskirtinę galimybę pamatyti retas pasaulyje žirgų veisles, sužinojo apie kiekvienos veislės ypatumus. Po ekskursijos pasivaišino skaniais, vietos virėjų gamintais kibinais ir sultiniu.
       Vėliau mediniais laiptais užkopė į ant ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero kranto stūksantį Dubingių piliakalnį, keliaudami pažintiniu taku, grožėjosi nuostabia gamtos panorama. Sužinojo, jog XV-XVII a. ant šio piliakalnio stovėjo didikų Radvilų pilis ir evangelikų – liuteronų bažnyčia, kurią dar 1412 metais pastatė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas.
        Įlipus mokiniams į aukščiausią (36m.) Lietuvoje Labanoro apžvalgos bokštą, jo viršuje atsivėrė nuostabus vaizdas į Siesarčio ežerą su salomis ir pusiasaliais ir vaizdingiausią Aukštaitijoje Lakajų kraštovaizdžio draustinį.
      Po apsilankymo Mindūnų medžioklės ir žvejybos muziejuose, mokiniai išvyko į netoli Molėtų esantį Lietuvos etnokosmologijos muziejų ir observatoriją. Pirmiausia apžiūrėjo etnokosmologijos – mokslo apie žmogaus ryšį su dangaus pasauliu – muziejų, susipažino su žvaigždžių  ir žvaigždynų supratimu senovėje, pasikėlė į muziejaus apžvalgos aikštelę (stiklinį elipsoidą). Vaikščiodami po muziejaus teritoriją, grožėjosi kaltiniu Saulės laikrodžiu, planetų modeliais ir nuolat žvalgėsi į dangų, nes sutemus jų laukė žvilgsnis į Visatą pro 40 ir 80 cm skersmens teleskopus. Dangus išgiedrėjo, tad mokiniai turėjo unikalią galimybę nukreipti tikrą žvilgsnį į žvaigždes ir  pajusti milžiniškus  Visatos atstumus.
    Šią kelionę mokiniams organizavo kl. vadovės I.Čeplikienė ir R.Dragūnevičienė.

DSC_0007   DSC_0030

DSC_0064   DSC_0115