Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Laisvės Gynėjų Dienos 25 - mečio paminėjimas
sausis11   sausis3
Laisvės Gynėjų Dienos 25 - mečio paminėjimą marijonų gimnazija pradėjo 8 valandą ryto pilietine akcija  "Atmintis gyva, nes liudija", kurios metu visuose kabinetuose buvo uždegtos žvakutės, mokiniai tylos minute pagerbė Sausio 13 - osios aukų atminimą. Pirmosios pamokos metu, kol lauke dar tvyrojo prieblanda, istorijos mokytoja L.Grinkienė prie degančio laužo vedė renginį 1, 5, 6, 7b ir II gimn. klasių mokiniams. Mokiniai pajuto to laikmečio dvasią ir išgyvenimus, sužinojo apie nusikalstamus Lietuvai įvykius, dainavo lietuviškas dainas, vaišinosi karšta arbata. Pertraukų metu mokyklos koridoriuje televizoriaus ekrane buvo rodomos skaidrės apie tų dienų  įvykius. 
Kūno kultūros mokytoja K. Plūkaitė ir keturi gimnazijos mokiniai dalyvavo simboliniame bėgime nuo Sūduvos gimnazijos  iki senųjų kapinių, kuriose palaidotas R. Juknevičius. Jo kapą taip pat aplankė ir 7c klasės mokiniai su auklėtoja L. Tolkoviene bei lietuvių kalbos mokytoja I. Subačiene.

Sausio 12 ir 14 dienomis gimnazijos istorijos mokytojos su 7b, 7c, 8a klasėmis bei Ia ir Ib gimnazijos klasėmis lankėsi kino teatre "Spindulys", kur žiūrėjo filmą "Aš už tave pakalbėsiu". Filme buvo pristatytos septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje.

sausis7   sausis6
sausis13   sausis4
begikes   sausis2
sausis12