Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Ypatingų gabumų marijampolietis savo ateitį sieja su Lietuva 7

            Ypatingų gabumų marijampolietis savo ateitį sieja su Lietuva 

7

7

Loreta Juodzevičienė      Lietuvos rytas

2015-07-18 10:26, atnaujinta 2015-07-18 14:56

 

Marijampolietis Ignas Kriaučiūnas ką tik gavo brandos atestatą su pagyrimu. Vaikinas nuo pradinių klasių bendramokslius bei mokytojus stebino savo gabumais. Niekas neabejoja, jog Ignas savo pasiekimais dar ne kartą nustebins ne tik Lietuvą. Marijonų gimnazijos abiturientas I.Kriaučiūnas buvo pasirinkęs laikyti net šešis valstybinius brandos egzaminus. Penki buvo įvertinti šimtu balų, vienas – 99-iais.

Jis sakė norėjęs išbandyti save, todėl nusprendė laikyti tiek daug egzaminų.

Ignas nėra kalikas. Jis – labai gabus, darbštus ir kruopštus vaikinas.

Dėl 99-iais balais įvertinto chemijos egzamino jis per daug nesikrimto.

Per lietuvių kalbos pamokas, jei Ignas dėstomą dalyką jau žinodavo arba, tarkime, jam būdavo neįdomu, jis skaitydavo knygą, ir aš jam netrukdydavau“, – apie buvusį mokinį su pagarba pasakojo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Levita Kiverienė.

Kalbėdama apie Igną ilgametę patirtį turinti pedagogė akcentavo, jog tokių moksleivių pasitaiko retai.

Valstybinių brandos egzaminų 100 balų įvertinimą Ignas gavo iš lietuvių k. ir literatūros (mokytoja L.Kiverienė), biologijos (mokytoja Jūratė Žiūrienė), istorijos (mokytoja Laima Grinkienė), anglų k. (mokytoja Edita Avižienienė), geografijos (mokytoja Laimutė Guogienė).

I.Kriaučiūnas Marijampolės regione yra kol kas vienintelis abiturientas, per valstybinius brandos egzaminus surinkęs tiek daug 100 balų įvertinimų.

Moksleivis nuo pat pradinių klasių dalyvaudavo įvairiuose konkursuose ir olimpiadose.

Šis gimnazistas nuolat laimėdavo aukščiausias vietas šalies ir tarptautiniuose biologijos, geografijos, istorijos, chemijos konkursuose.

Ignas ne kartą dalyvavo intelektiniame televizijos žaidime „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ir buvo tapęs Tūkstantmečio devintoku.

Marijonų gimnazijos pedagogai teigė, jog Ignas žavi bendru išsilavinimu bei pilietiniu smalsumu, stebina greitu mąstymu, atmintimi bei logika.

Kruopščiai ir nuosekliai žinių siekiantis I.Kriaučiūnas ketina studijuoti mikrobiologiją ir biotechnologiją Vilniaus universitete.

Šiemet Marijampolės savivaldybėje 30 abiturientų per valstybinius brandos egzaminus gavo aukščiausią įvertinimą: Rygiškių Jono gimnazijoje 16 moksleivių, Sūduvos gimnazijoje – 8, Marijonų gimnazijoje – 6.

Didžioji dalis šio gabaus jaunimo tolesnius mokslus renkasi Lietuvos universitetuose. ˙