Comenius projektas - Ispanija

DSC_0295

Šventasis Augustinas sakė: „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“.

Kovo 14 – 18 dienomis septyni Marijampolės marijonų gimnazijos moksleiviai, direktorė ir trys mokytojos turėjo galimybę nukeliauti į saulėtąją Ispaniją, kur dalyvavo jau paskutiniame Comenius projekte ,,European passport to Employbility’’. Čia susitiko su draugais iš Ispanijos, Belgijos, Airijos ir Vokietijos.

Išvykome šeštadienio naktį ir keliavome net 20 valandų, kol pasiekėme miestelį Onilą, kuriame ir praleidome likusias dienas. Šeštadienį, laukdami traukinio, vyksiančio į mainų programos vietą, nepabūgę lietaus aplankėme didžiausias Barselonos įžymybes.

DSC_0355DSC_0521DSC_0594cccIMG_0341IMG_0370IMG_0412IMG_0414IMG_0446IMG_0465IMG_0475

Kitą rytą vėl leidomės į kelią ir aplankėme netoliese esantį kurortinį miestą – Alicantę. Čia apžiūrėjome „Castillo de Santa Barbara“ pilį. Gražus oras, gera nuotaika ir nuostabos pilni šūksniai lydėjo lietuvius visą dieną.

Pirmadienį jau apsilankėme mokykloje, kur stebėjome visų mainų programoje dalyvaujančių šalių moksleivių prisistatymus (apie darbo sąlygas bei galimybes įsidarbinti).Galime pasidžiaugti, kad mūsų prisistatymas pavyko puikiai. Susipažinę su mokykla bei projekto dalyvius sudominę lietuvišku žaidimu „Trečias bėga“, turėjome dar atlikti orientacinę užduotį po Onilo miestelį.

Antradienio rytą vėl keliavome į mokyklą, kurioje turėjome galimybę dalyvauti pamokose ir pamatyti, kaip Ispanijoje vyksta pamokos. Po pietų lankėmės „Almazaroje“ (alyvuogių aliejaus gamykloje) bei lėlių fabrike, kuris garsina Onilo vardą visoje Ispanijoje ir ne tik. O vakare mokykloje vyko tikroji fiesta, kurios metu visiems buvo įteikti sertifikatai už dalyvavimą Commenius projekte, taip pat turėjome galimybę „išsikrauti“ šokių aikštelėje. Pavargę, bet laimingi grįžome namo, o kitą rytą jau keliavome į Lietuvą.

Projekto nauda gimnazijos bendruomenei nepamatuojama. Mokiniai išmoko vertinti, suprasti ir pažinti Comenius projekto šalių jaunimo gyvenimą bei išskirtinumą, tobulino anglų kalbos žinias, susirado draugų, daugiau įgijo geografijos, istorijos, etikos žinių, ugdė kūrybiškumą, puoselėjo pilietiškumą, turėjo galimybę susipažinti su Ispanijos švietimo sistema.

Esame dėkingi mokytojoms Daivai Miliauskienei, Editai Avižienienei, Jolitai Lukšienei, koordinavusioms projektą ir aukojusioms savo laiką.

Greta Gelgotaitė, III klasės gimnazistė