Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Virtualus miesto gidas

Jaunieji marijampoliečiai savo miestui padovanojo

VIRTUALŲ MIESTO GIDĄ

 

Nedaugelis Lietuvos miestų gali pasigirti turintis unikalią programėlę mobiliesiems telefonams, skirtą vienoje vietoje rasti visą informaciją miestiečiams ir miesto svečiams. O štai jaunieji marijampoliečiai sukūrė programėlę „Miesto Meniu“. Čia lengvai susigaudys norintys gerai praleisti laiką, skaniai pavalgyti, rasti tinkamą viešbutį ar išsikviesti taksi.  Apps‘as skirtas tiems, kurie neturi daug laiko ieškoti informacijos, pabirusios interneto platybėse, ir nori viską rasti nedelsiant. Programėlė, išleista dar tik vasario pradžioje, bet jau gana populiari tarp marijampoliečių.

K+rybin+ komanda


Programėlės idėjai tapti realybe padėjo neseniai Marijampolėje atsidariusi ,,Jaunųjų inovatorių bazė”, kurioje ir vyksta visas kūrybinis procesas – komanda diskutuoja, programuoja ir renka įvairiausią informaciją. ,,Miesto Meniu” kūrimas pareikalavo daug pastangų ir laiko: dar vasarą pradėta vystyti idėja vartotojus pasiekė tik šį mėnesį, tačiau kūrybinė komanda jau dabar įsitikinusi, kad artimiausiu metu galime tikėtis programėlės patobulinimų. „Miesto Meniu“ – nekomercinis produktas, prie kurio kūrimo prisideda tik jauni Marijampolėje besimokantys žmonės.

512


,,Miesto Meniu” galima rasti daugybę naudingos informacijos: artėjančių renginių, lankytinų vietų, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų, transporto ir kt. išsamius aprašymus. O programėlėje įdiegti žemėlapiai palengvins vartotojų paieškas. Pasitelkdami originalų dizainą ir naujausius technologinius sprendimus programėlės kūrėjai kuria tokį produktą, kuriuo naudotis yra ne tik naudinga, bet ir smagu. Projekto vadovas Matas Kaminskas tikisi, kad programėlė bus naudinga ne tik marijampoliečiams, bet ir miesto svečiams: ,,Programėlėje visą informaciją galima rasti ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis. Ne be reikalo programėlės šūkis yra ,,Virtualus Miesto Gidas” – tikimės, kad ji bus ne tik marijampoliečių, bet ir turistų vedlys, be abejo, daug paprastesnis ir išsamesnis nei popierinis žemėlapis”. Jaunasis programuotojas yra užtikrintas, kad jo komandai pavyko sukurti produktą, kuris bus populiarus tarp Marijampolės gyventojų ir atvykstančių svečių. Komandą sudaro Marijampolėje besimokantys studentai ir moksleiviai, kuriems svarbu, kokiame mieste jie gyvena.

10838158_783562148365499_6314609766386865228_o


Taigi, nuo šiol visą aktualiausią informaciją apie Marijampolę galime rasti vienoje vietoje – programėlėje „Marijampolės miesto meniu“. Įsivaizduokite: daugiau nebereikia ieškoti įdomesnių vietų, kur pavalgyti ar praleisti laisvą laiką, interneto platybėse. Jums tereikia parsisiųsti „Miesto meniu“ ir patiems įvertinti. Apps‘ą rasite Google Play parduotuvėje.

Miesto meniuMiesto meniu 2nr4