Aštuntokų penktadienio išvyka

IMG_7891[1]

Aštuntokų penktadienio išvyka

Penktadienį, rugsėjo 12 dieną,  8 b klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Laimos Grinkienės vyko į  J.Basanavičiaus  tėviškę. Ožkabaliuose susipažino su J.Basanavičiui skirta ekspozicija ir dalyvavo edukacinėje pamokoje , kuri realiai atskleidė 19 a. slaptosios Lietuvos mokyklos dvasią.

Vėliau vyko į Budavonės mišką, kur prieš 73 metus, 1941 m. birželio 22 d., Antrojo pasaulinio karo frontui priartėjus prie Lietuvos valstybės sienų, Budavonės miške (Vilkaviškio r.) besitraukiantys sovietiniai kariai žiauriai nukankino tris kunigus – Lankeliškių kleboną Vincą Balsį, Vilkaviškio kunigų seminarijos profesorių ir dvasios tėvą Justiną Dabriląbei buvusį Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos kapelioną Joną Petriką. Kunigų nukankinimo vieta paženklinta paminkliniu kryžiumi, įrengtas stendas.

Grįždami namo mokiniai dar užsuko į Paežerių  dvarą.

Budavone670625downloadimagesIMG_7804IMG_7806[1]IMG_7855[1]IMG_7851[1]IMG_7861IMG_7863IMG_7883