Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas

Grįžti atgal
Rugsėjo 1-oji

Rugsėjo 1-osios šventė gimnazijoje

 

 

Pasitikome naują RUGSĖJĮ.

Kaip dar vieno rudens pradžią .

Kaip dar vieną progą pasiklausti savęs, kas mums yra RUGSĖJO 1-OJI?

Tai gal šviesi, viltinga pradžia ?

Gal pradėtų mokslų, darbų, siekių tęsinys ?

O abiturientams – atsisveikinimo virpuliu nuriedanti paskutinių mokyklinių metų RUGSĖJO 1-OJI ?

O gal daugeliui mūsų iš praeities nostalgiškais prisiminimais dvelkianti diena ?

Nesvarbu, ar rugsėjo skambutis pirmas, ar paskutinis, bet kasmet jis vis naujas, įpareigojantis, primenantis, kad vėl reikės daug darbo ir kantrybės.

 

 

Rugsėjo 1-osios šventė prasidėjo tradiciškai. 9.00 val. šv. Mišiomis arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje, kurias aukojo Lietuvos kunigų Marijonų provincijos vyresnysis ir bazilikos klebonas kun. Andrius Šidlauskas MIC . 10.00 val. gimnazijoje mokinių laukė mokytojai, vadovai ir svečiai.
Rugsėjo 1-osios šventę pradėjo gimnazijos direktorė Rasa Šalaševičienė . Ji  pasveikino bendruomenę su mokslo metų pradžia, linkėjo didelių tikslų ir siekių . Kun. Andrius Šidlauskas MIC palinkėjo sėkmės, susitelkimo, dvasingumo.

Gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Roma Raškevičienė linkėjo darnumo ir tolerancijos, optimizmo ir kantrybės, taip pat perskaitė direktorės įsakymą ir apdovanojo geriausius moksleivius Padėkos ir Pagyrimo raštais. Pasidžiaugė gerais abiturientų egzaminų rezultatais.

Šventę vedė vyriausieji gimnazistai, organizavo dailės mokyt. Birutė Stankienė, muzikos mokyt. Jurgita Stražnickaitė, šokių mokyt. Jolita Lukšienė , IV klasių auklėtojos Aušra Beinakaraitienė ir Irena Rakutienė .

Gimnazijos vadovams ir mokytojams linkime Dievo malonės, naujų idėjų ir kantrybės, būti kitokiais, išskirtiniais, mokiniams – pažinimo džiaugsmo, susikaupimo, tolerancijos šalia esančiam, veržlumo, išdrįskite gėrį priimti ir gėrį dovanoti. Visuomet mąstykite ne tik kaip išmokti daugiau, o kaip pritaikyti tas žinias gyvenime, realiose situacijose .

 

 

     ***

 

Buvusio gimnazisto mintys apie mokyklą

 

,,Mokykla tik duoda, ji neprašo nieko atgal. Jai nereikia įsipareigoti, kad ji į tave investuotų.

Tik mokykloje gali išbandyti viską ir atrasti save ne vienoje, o visose galimose gyvenimo situacijose.

Mokykloje už kiekvieną darbą gauni atlygį, pagyrimą ar kitokį paskatinimą, tolesniame gyvenime skatinamas esi tik tais retais atvejais, kai atlieki žygdarbį ir tik tada  tave pamato visi.

Pirmaisiais studijų metais daugelis studentų dalijosi prisiminimais apie savo mokyklas ir mokytojus. Beveik iš kiekvieno buvo galima išgirsti, kad jau turėjau tokią ir tokią nuostabią mokytoją… Aš jiems kiekvieną kartą pasakydavau, jog mano gimnazijoje kitokių mokytojų ir nebuvo. Kiekvienas nuostabus, kiekvienam rūpi, kiekvienas toks, kurio aprašymą ir nuotrauką būtų galima dėti į žodynus ir enciklopedijas prie žodžio Mokytojas.

Mokykloje man pažadino alkį. Alkį žinioms.

Vienintelis dalykas, kurio gailiuosi šiandien, kad per mažai pats daviau mokyklai, kad nebaigiau šimtukais. Jei turėčiau antrą šansą, tai būtų vienintelis dalykas, kurį norėčiau pakoreguoti. Visa kita buvo tobula’’.

                            

***

 

 

Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki ir todėl, kad šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus. Kitose šalyse mokslo

metų pradžiai neskiriama tiek daug dėmesio. Pvz., Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį.

 

 


P1120610P1120632P1120636P1120641P1120645P1120649P1120656P1120659P1120667P1120669P1120675P1120678P1120683P1120681