Septintokų išvyka į Latviją

Septintokų išvyka į Latviją

Gegužės 16 d. 7b ir 7c klasės mokiniai lankėsi Latvijjoje ir parsivežė iš kelionės neįtikėtinai daug įspūdžių .
Pirmasis sustojimas – Kuldygoje. Tai  miestas Latvijos vakaruose, Kurše, abipus Ventos. XVII-XVIII a. susiformavusiame miesto centre iki šiol stovi seni mediniai pastatai, sudarantys mažas ir siauras gatveles. Šiuo metu Kuldygos senamiestis su raudonu plytiniu tiltu per Ventos upę pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo paminklų sąrašą. Miestas garsėja ir plačiausiu Europoje kriokliu (249 metrai).  Palei daugelio pastatų pamatus teka Alekšupytės upelis, todėl Kuldyga vadinama Latvijos Venecija.
     Vėliau septintokai apsilankė  ir garsiuosiuose smėlio urvuose. Dviejų kilometrų ilgio urvų trasa yra 8 metrai po žeme. Prieš maždaug 150 metų čia žmonės rankomis kasdavo kvarcinį smėlį ir gabendavo jį į Rygą stiklui gaminti. Urvus kasė trys žmonių kartos, visi labirintai - žmogaus rankų darbas. Mokiniai pasivaikščiojo po šiuos egzotiškus, nepaprastai viliojančius  urvus, klaidžiodami jų labirintais, išgirdo gidės pasakojamų įdomiausių istorijų.
Paskutinis sustojimas – Latvijos sostinėje Rygoje. Septintokai susipažino su   Rygos perlu – jos senamiesčiu.
Ekskursijos metu mokinius lydėjo klasės auklėtojos Laima Grinkienė ir Rima Dragūnevičienė.

DSC_0209DSC_0250DSC_0263DSC_0265DSC_0269DSC_0283DSC_0288