Lietuvos jaunučių šachmatų turnyro čempionas Augustas Vaškevičius

Lietuvos jaunučių šachmatų turnyro čempionas Augustas Vaškevičius

Matai gerą ėjimą, pabandyk surasti dar geresnį.
(Emanuelis Laskeris)

Sakoma, kad šachmatai atveria ir praturtina protą. Išmokti teisingai stumdyti figūrėles yra gana paprasta, tačiau pergudrauti savo varžovą ir laimėti – iš tiesų sudėtinga. Vis dėlto mūsų gimnazija gali pagrįstai didžiuotis, jog čia mokosi tai puikiai sugebantis 5  klasės mokinys, Lietuvos jaunučių šachmatų turnyro čempionas Augustas Vaškevičius (treneris Antanas Lileikis). Augustas iškovojo teisę atstovauti Lietuvai 2014 m. Europos jaunučių B12 grupės šachmatų čempionate Batumyje ( Gruzija).
***

Monika (toliau M.): Sveikas, Augustai! Sveikinu Tave su pergale! Papasakok plačiau, kur ir kada vyko čempionatas, kaip pavyko laimėti?
Augustas (toliau A.): Balandžio 5-9 dienomis Druskininkuose, ,,Dainavoje" vyko Lietuvos jaunučių šachmatų čempionatas (B12) , 8 ratai šveicariška sistema. 5 partijas laimėjau, 3 baigėsi lygiosiomis, nei karto nepralošiau.
M.: Šaunuolis! Būtų įdomu sužinoti, jeigu Tau jau dabar taip šauniai sekasi, kada ,,susidraugavai“ su šachmatais?
A.: Šachmatais pradėjau žaisti gana seniai, šešerių metų. Prisimenu, pirmoji treniruotė vyko, kai dar nėjau į mokyklą.
M.: Kas Tave paskatino užsiimti tokia veikla? Gal šachmatais žaidžia Tavo namiškiai?
A.: Iš tiesų, žaisti šachmatais man nesiūlė niekas, tiesiog pats sugalvojau . Artimųjų rate žaidžiančių šachmatais nedaug, kiek žinau, šis žaidimas buvo mano prosenelio pomėgis.
M.: Kiekvienas žino, kad žaisti šachmatais labai naudinga. Tačiau daugumai Tavo bendraamžių - visiška nuobodybė! Taigi, Tavęs, linksmo ir judraus dvylikamečio, negaliu nepaklausti: kodėl pasirinkai būtent šachmatus? Kodėl ne futbolą, ne krepšinį?
A.: Šachmatai man patinka labiausiai. O po treniruočių laiko lieka ir krepšiniui, ir futbolui.
M.: Visažinėje Vikipedijoje šachmatai yra apibūdinami kaip ,, intelektualus sportas“. Kokius raumenis, Tavo nuomone, ,,augina“ ši sporto šaka?
A.: Tikriausiai šiuos (nusišypso ir pirštu pastuksena į galvą)...
M.: Kaip manai, geru šachmatininku gimstama ar tampama? Kokios savybės yra svarbios norint pasiekti puikių rezultatų ?
A.: Žinoma, kad tampama. Reikalingas loginis mąstymas, taip pat turėtų gerai sektis matematika. Vis dėlto svarbiausia yra įdėti daug daug darbo.
M.: O kaip sekasi mokytis? Kokie dalykai patinka labiausiai?
A.: Mokykloje sekasi puikiai, čia labai smagu. Patinka daug dalykų, o labiausiai matematika.
M.: Esi protinga asmenybė. Tačiau būtų įdomu sužinoti, kaip apibūdintum save 5 žodžiais?
A.: Sportiškas, išdykęs, punktualus, draugiškas, jautrus.
M.: Na, o dabar truputį pasvajokime. Jei būtų galimybė, kokią įžymybę norėtum sutikti labiausiai? Ko Jos/Jo paklaustum?
A.: Magnus Carlsen (pastaba: Magnus Carlsen- 23 metų norvegų šachmatininkas, 2013 tapo pasaulio čempionu). Paklausčiau jo, kiek laiko skirdavo šachmatams per dieną, kai buvo 12 metų.
M.: Smagu, jog esi atkaklus, savo užsibrėžtus tikslus pasiekiantis žmogus. Na, o baigdama norėčiau Tavęs paklausti: ką galėtum vadinti savo autoritetu?
A.: Savo tėtį.
M.: Ačiū už atsakymus! Linkiu sėkmės ir, žinoma, kuo mažiau ,,šachų“ Tavo šachmatų lentos pusėje!