Knygos ,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu‘‘ pristatymas

P1040891

Balandžio 4 dieną, ketvirtadienį, 13 val. gimnazijoje vyko knygos ,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu ‘‘ ( sud. Andrius Navickas ir Reda Sopranaitė) pristatymas. Knygos pristatymą vedė žurnalistas, internetinio naujienų portalo Bernardinai.lt vyr. redaktorius, religijotyrininkas Andrius Navickas, dalyvavo ateitininkų žurnalo ,,Ateitis“ redaktorė R.Sopranaitė , to paties žurnalo administratorė ir Marijonų gimnazijos  buvusi mokinė ateitininkė Marija Striuogaitytė , knygos herojės (s. Nijolė Sadūnaitė ir Rita Striuogaitienė).
Knygoje aprašoma dešimt gyvenimo istorijų, kurias jungia bendra epocha - sovietmetis, taip pat ryžtas priešintis ateistinei melo imperijai.
,,Laisvė ir tikėjimas: krikščioniškieji trileriai sovietmečiu‘‘ knyga - pagarbos ženklas žmonėms, itin sudėtingomis sąlygomis išsaugojusiems meilės druską ir tikėjimo šviesą, kartu liudijimas, kad Viešpats beldžiasi į kiekvieno iš mūsų gyvenimą, raginantis nebijoti ir atverti širdį, surizikuoti eiti laisvės ir tikėjimo keliu, net tada, kai visi didžiuojasi einantys blizgiais šunkeliais. ,,Laisvė ir tikėjimas…’’- bendras ,,Ateities’’ leidybos centro ir Bernardinai.lt kūrinys.

Taip pat buvo pristatyta DVD ,,Laisvės kovų istorija su sese  Nijole Sadūnaite’’. Tai šeši pasakojimai (iš viso - daugiau nei 3 valandos), kurie leidžia geriau pažinti sovietmečio iššūkius ir laisvės kovas. Šios laidos - puiki medžiaga pilietiškumo ir istorijos pamokoms.  Dalis laidų filmuota buvusiame KGB kalėjime, Vilniuje. Laidose galima matyti, kokioje kameroje kalėjo sesė Nijolė, taip pat išgirsti, ką apie šią kovotoją pasakoja ją pažįstantys žmonės.
Renginys buvo  įdomus, informatyvus.

P1040872P1040875P1040884P1040887

P1040895P1040880