Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/kahuna/includes/loop.php on line 295

Warning: Undefined variable $output in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/plugins/archyvas/user/archyvas.php on line 10
Grįžti atgal
Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesija

Lapkričio 9-11 dienomis Alytaus profesinio rengimo centre vyko regioninė Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesija. Joje dalyvavo 60 moksleivių, tarp jų ir mūsų gimnazistės  : Augustė Pituškaitė (Ib), Šarūnė Petrošiūtė (IIa) ir Aušra Čebatoriūtė (IIIb).

Moksleiviai dirbo komitetuose ir diskutavo įvairiais Europos Sąjungos gyvenimo klausimais, rengė ketinimų pareiškimus (rezoliucijas). Paskutinę sesijos dieną visi dalyviai vyko į Alytaus miesto savivaldybę, kur vyko plenarinis posėdis ir buvo svarstomos rezoliucijos.

„Teoriškai Mokomojo Europos Parlamento metu mes sužinome, kaip dirba Europos Parlamento nariai, bet praktiškai išmokstame kur kas daugiau: priimti kritiką, reikšti savo nuomonę, dirbti komandoje, rasti kompromisą. Tai padeda tobulėti ir įgyti pasitikėjimo savimi," - teigė MEP regioninės sesijos Alytuje dalyvis, Alytaus jaunimo lyderis Tomas Nikulinas.

Geriausiai pasirodę regioninėje sesijoje mokiniai ( tarp jų ir mūsų gimnazijos antrokė Šarūnė Petrošiūtė) buvo pakviesti į nacionalinę sesiją Vilniuje. Moksleiviai turėjo galimybę dirbti Lietuvos Respublikos Seime, padiskutuoti su LR Seimo nariais.
Geriausiai nacionalinėje MEP sesijoje pasirodę jaunuoliai bus kviečiami dalyvauti tarptautinėse MEP sesijoje, kurios vyksta du kartus per metus skirtingose ES šalyse.

Mokomasis Europos Parlamentas  – tai Europos Parlamento simuliacija, tarptautinis projektas, Lietuvoje pradėtas vykdyti 2003 metais, Europos Sąjungos šalyse nuo 1994 m.
Projekto tikslas - plėsti Lietuvos jaunimo žinias apie Europos Sąjungą, integracijos procesus, ugdyti moksleivių savimonę ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip visaverčių Europos piliečių - išmanančių, iniciatyvių, bendradarbiaujančių ir darančių įtaką Europos gyvenimui.

Dėkojame organizatoriams už neįkainojamą patirtį, galimybę praktiškai sužinoti, ką veikia Europos Parlamento nariai, kaip vyksta aukščiausio lygio atstovų susirinkimai.

   Aušra Čebatoriūtė
          III b klasė

1121354554