Marijonų gimnazijos abiturientai buvo nepralenkiami

Marijonų gimnazijos abiturientai buvo nepralenkiami (VIDEO)

nugaletojai

O juk bus dar diena, kai pro vėliavų plazdantį mišką
Baltas Vytis pakils ir padangėj aukštoj suspindės!
Mūsų kraujas giedos pro gimtinės velėną ištryškęs,
Ir ant kapo nykaus šviesios taurės lelijų žydės. D.Glemžaitė

Savo tautos ir valstybės pažinimas padeda geriau suvokti šiandieninės Lietuvos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo vyksmą bei kaitą. O istorijos išmanymas leidžia giliau pajusti savo ryšį su praeitimi.
2011- ieji – Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metai, todėl asociacija „Sūduvos kultūros fondas“ rugsėjo 13 d. Marijampolėje organizavo šiai progai skirtą konkursą-viktoriną gimnazistams (atvirą pilietinio ugdymo pamoką) pasipriešinimo istorijos tema BŪK MANO BROLIS. Konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos abiturientai .
Konkurso tikslas - ugdyti jaunosios kartos patriotiškumą, skatinti domėtis savo tautos ir gyvenamosios vietovės istorija, ugdyti jaunimo suvokimą apie praeities ir ateities bendrumą,
pilietinę savimonę.
Vertinimo kriterijai buvo griežti , tačiau atsakymų tikslumu, išsamumu, detalumu itin pasižymėjo ir buvo nepralenkiami IV a klasės gimnazistai Linas Braukyla ir Matas Kadusauskas. Jie apdovanoti kelione į Briuselį, į Europarlamentą. Juos ruošusiai mokyt. Laimai Grinkienei įteikta Padėka.
Visiems viktorinos-konkurso dalyviams buvo įteikti rėmėjų prizai.
Konkursas vyko Marijampolės dramos teatre.
Sveikiname abiturientus ir jų mokytoją !

Viktorinos temos iš tiesų reikalavo gero pasirengimo.

1. Lietuvos laisvės kovos 1944-1953 m. (partizanų kovų priežastys, tikslai, kovos taktika, ginkluotė, partizanų gyvenimas ir laisvalaikis; Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio susikūrimas; 1949 m. Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas ir 02.16 Deklaracija; partizanų apygardos ir žymiausi ginkluoto pasipriešinimo vadovai; ginkluoto pasipriešinimo reikšmė.
2. Išeivijos įtaka palaikant Lietuvos Nepriklausomybės idėją.
3. Neginkluota rezistencija Lietuvoje (disidentinio judėjimo pakilimas 6-ame dešimtmetyje; žymiausi disidentai; katalikiškasis pasipriešinimas).
4. Sąjūdžio įkūrimas ir veikla.
5. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas ir tarptautinis pripažinimas.

REPORTAŽAS

ŽIŪRĖTI: Žinios 09 14