Susitikimas su gamtos fotografu

Kovo 7 dieną gimnazijoje apsilankė ir daug gamtos paslapčių atskleidė gamtos fotografas, ornitologas, dviejų knygų autorius Marius Čepulis. „Esu išprotėjęs dėl žvaigždžių, sidabrinių debesų, žaibų, augalų, grybų ir visų gyvų būtybių...“ - prisipažįsta Marius. Džiaugiamės, kad toks sveikas išprotėjimas sukuria nuostabias fotografijas, kuriomis galime gėrėtis visi - tiek maži, tiek dideli. Kiek reikia kantrybės, žinių, įrangos ir, be abejo, sėkmės, norint ,,prikalbinti“ gyvūnus fotografuotis.

Fotografas vaikams ne tik parodė savo nuotraukas, bet ir suteikė daug naudingų žinių apie stipriausius Lietuvos gyvius – rudąsias miško skruzdėles, apie smėlyje gyvenančius skruzdžių liūtus, paneigė pasakose pabrėžtą lapės gudrumą, o vilko kvailumą, papasakojo mažiesiems apie tai, kuo minta ežiai.

Daug paukščių ir žinduolių nuotraukų bei išsamus ir tikslus autoriaus pasakojimas apie juos praturtino jaunesniųjų gimnazistų žinias ir paskatino elgtis gamtoje kaip svečiuose.

Mokytoja Inga Čeplikienė

DSC_0012DSC_0035DSC_0040DSC_0113DSC_0135