Marijampolės marijonų gimnazija
Marijampolės marijonų gimnazija

Archyvas


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/kahuna/includes/loop.php on line 295

Warning: Undefined variable $output in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/wp-content/plugins/archyvas/user/archyvas.php on line 10
Grįžti atgal
Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“: „Vogti iš valstybės – tas pats, kaip iš mamos kišenės“

2017-05-16_018


     Gegužės 15 d., pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo jau šeštus metus iš eilės rengiama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui.
     Kaip ir kasmet, akciją organizuoja asociacija „Investors' Forum“ kartu su skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva „Baltoji banga“. Prie akcijos įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, Vyriausybė, „Sodra“, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė darbo inspekcija, Lietuvos darbo birža, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, „Lietuvos Junior Achievement“, miestų ir rajonų savivaldybės, verslo bei nevyriausybinės organizacijos.
     Pasak iniciatyvos globėjos J. E. Prezidentės Dalios Grybauskaitės, nėra vieno recepto sumažinti šešėlinės ekonomikos mastus.  Tačiau pats geriausias būdas – įtraukti kuo daugiau Lietuvos žmonių šiai problemai spręsti, didinti visuomenės pilietiškumą ir netoleranciją „šešėliui“.  Kiekvienas žmogus turi suvokti, kad gaudamas atlyginimą „vokelyje“, pirkdamas kontrabandines prekes ar nereikalaudamas kvito už įsigytą prekę skriaudžia save, savo šeimą ir valstybę.
     Gegužės 16 d. mūsų gimnazijoje viešėjo Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Loreta Barkauskienė. Ji susitiko su 8 klasių moksleiviais ir papasakojo apie šešėlinės ekonomikos problemas, diskutavo apie nesumokėtų mokesčių pasekmes. Moksleiviai taip pat turėjo galimybę atlikti Profesijų mozaikos testą ir geriau pažinti save bei savo polinkius.
     Šia akcija norima priminti, kad šešėlyje nusėdantys pinigai – nuslėpti ir nesumokėti mokesčiai į valstybės biudžetą – tai mūsų valstybės piliečiams nesuteiktos kokybiškesnės viešosios paslaugos, neišplėtota infrastruktūra ir mažesnė socialinė piliečių gerovė.

Karjeros būrelio vadovė I. Čeplikienė

2017-05-16_003   2017-05-16_009