Aktualu
Šimtukininkas Ignas Kriaučiūnas: „Tarp Dievo ir Tėvynės – žmogus“
Trečiadienis, 20 Sausis 2016 15:51

Susitikome pasikalbėti su Ignu Kriaučiūnu, vienu iš septynių Lietuvos abiturientų, penkis valstybinius egzaminus išlaikiusiu šimtu balų. Tai pokalbis ne tik apie mokslus, bet ir apie meilę Lietuvai.


 
Ar padėti vaikams ruošti namų darbus: pasiruoškite atsakymui, kurio nesitikėjote
Antradienis, 15 Rugsėjis 2015 07:09

Asociacijos „Mentor Lietuva" surengtame seminare apie pirmokų adaptaciją mokykloje psichologė ir "Paramos vaikams centro" vadovė Aušra Kurienė teigė, jog namų darbai - vaikų, o ne tėvų reikalas. Kodėl nepaisant to, daug tėvų kas vakarą sėda su vaiku ruošti namų darbų?

Skaitykite daugiau: http://www.tavovaikas.lt/mokinys/pradinukas/ar-padeti-vaikams-ruosti-namu-darbus-pasiruoskite-atsakymui-kurio-nesitikejote.d?id=68961174

 
6 tėvų klaidos, kliudančios jų vaikams tapti lyderiais
Antradienis, 15 Rugsėjis 2015 06:59
 A

Pasitikrinkime, ar kartais savo gerais norais ir įsivaizdavimais „kaip turi būti“ nesukliudome savo vaikams tapti sėkmingais. Timas Elmore‘as, organizacijos „Growing Leaders“ prezidentas, išskiria būdingas tėvų klaidas. Plačiau spausti čia

 
Arkivysk. Gintaras Grušas. Katalikiška mokykla ir Bažnyčia – bendruomenė, partneriai, bendrakeleiviai?
Ketvirtadienis, 24 Balandis 2014 16:21

2014-04-16
Rubrikose: Sankirtos  Šeima ir ugdymas » Švietimas ir ugdymas  Religija » Komentarai ir pokalbiai 
Mons. Gintaras Grušas

Evgenios Levin nuotrauka

Diskusijos apie mokyklą, jos vietą visuomenėje, bendruomenės santykius ir bendradarbiavimo iššūkius netyla ne tik mokytojų kambariuose, bet ir viešoje erdvėje. Pateikiame Vilniaus arkivyskupo metropolito Gintaro Grušo pranešimą, skaitytą Vilniaus Versmės katalikiškoje gimnazijoje vasario 28 d. tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Katalikiška mokykla šiandieninių ugdymo(si) pokyčių kontekste: geroji patirtis ir iššūkiai“.

Skaityti toliau...

 
S. Jurkevičius. Nuolaidžiavimas mokiniams ugdo ištižėlių kartą
Trečiadienis, 23 Balandis 2014 09:02
Saulius Jurkevičius, Vilniaus licėjaus direktorius,
www.DELFI.lt
2014 m. balandžio 22 d. 07:00

Pasisakymą apie padėtį švietimo sistemoje būtų galima pradėti citata iš „Lietuvos ryto“ Laiko ženklų skilties: „Lietuvos švietimo problemos žinomos jau ne vienerius metus: drausmės mokyklose stoka, neaukšti mokymosi ir elgesio standartai, geriausiu atveju nukreipti į vidutinį lygį, išplitusi pedagogų apatija, formalus požiūris į mokinius, menkas mokytojo profesijos prestižas.“ Akivaizdu, kad esama padėtis švietimo sistemoje kelia visuomenės rūpestį ir nerimą.

Šiandien galime konstatuoti, kad investavę milžiniškas lėšas į švietimo sistemą ne tik nepasiekėme jokio akivaizdaus kokybės rezultatų gerėjimo, tačiau iš įvairiausių tyrimų matome, kad padėtis sistemingai prastėja. Visos ugdymo turinio kaitos reformos ilgainiui tapo savitikslėmis, o po jų nuolat grįžtame į pradinę padėtį taip nieko apčiuopiamo ir nepasiekę. Mokyklų tinklo pertvarka nedavė ne tik jokios akivaizdžios naudos, bet į švietimo sistemą įnešė vieną žalingiausių reiškinių – tai pedagogų bendruomenės supriešinimą.


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/s-jurkevicius-nuolaidziavimas-mokiniams-ugdo-istizeliu-karta.d?id=64577782#ixzz2zkFM5c9e
 
B. Burgis: kaip įtikinti vaiką mokytis, jei valdžioje toli gražu ne gabiausi
Ketvirtadienis, 05 Gruodis 2013 07:02

B. Burgis: kaip įtikinti vaiką mokytis, jei valdžioje toli gražu ne gabiausi

bronius

Mindaugas Jackevičius,

www.DELFI.lt

2013 m. gruodžio 4 d. 13:08

© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Nesame protiškai atsilikusi tauta, tačiau pasauliniame kontekste švietimo rezultatai liūdina: mus jau lenkia net artimiausi kaimynai.

Mokyklų vadovai vardija to priežastis: perpildytos klasės, išpūstos programos, įbauginti mokytojai ir motyvacijos stoka. Esą kaip įtikinti vaiką mokytis, jei valdžios postus užima toli gražu ne gabiausi.

Kaip antradienį rašė DELFI, 15-os metų Lietuvos moksleivių skaitymo, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai akivaizdžiai žemesni ir už pasaulinį vidurkį, ir už kaimynų estų, lenkų bei latvių rezultatus.

„Lyginant su kitais, nesame protiškai atsilikę ar mentaliai defektuoti. Mano įsitikinimu, svarbiausias dalykas - motyvacija, o Lietuva, lyginant su geresnius rezultatus rodančiomis šalimis, mažiausiai motyvuota. Palyginkime emigracijos mastus - Lietuva pirmauja ir pagal emigraciją“, - tvirtina Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Bronisovas Burgis.

Direktorius aiškina, kad rezultatus lemia ne tik švietimas, bet ir socialinis gyvenimas, valstybė, jos valdymas. B. Burgio supratimu, reikia keisti valdžios, suaugusių žmonių, tėvų požiūrį į savo kalbą, mokslą, valstybę. Tačiau tai nėra lengva. „Jau ne pirmą kartą sakau: kas užima valdžios postus, pradedant Seimu ir baigiant savivaldybėmis? Ar tie, kurie puikiausiai baigė mokyklas, ar mokslo pirmūnai? Ne, tad kaip tu gali įrodyti vaikui, kad jis mokytųsi, kad jei bus mokytas, bus gerai. Nėra tokių įrodymų mūsų valstybėje“, - sako pašnekovas.

B. Burgis spėja, kad mus lenkiančiose Estijoje, Latvijoje, Pietryčių Azijoje yra kažkas, kas labiau motyvuoja vaikus mokytis. Pasak B. Burgio, žuvis pūva nuo galvos, tad galbūt reikia cenzo, kad į Seimą nepatektų tie, kurių vidurkis universitete buvo mažesnis nei 8. „Kodėl turiu pasitikėti, kad jie išmano ekonomiką, politiką, jei jie neišmano matematikos, istorijos ir lietuvių kalbos? Paklausykime, kaip kalba mūsų valdžios žmonės - juokinga klausyti - nei kirčiavimo, nei gramatikos neišmano“, - piktinasi pašnekovas.

Jo nuomone, vaikai nemato tinkamo pavyzdžio, neturi motyvacijos, o suaugusieji balsuoja kojomis, nusprendžia spjauti ir emigruoti. „Ko norėti, jei pats prezidentas Valdas Adamkus paniekino Lietuvos mediciną ir išvažiavo gydytis į Čikagą. Geras pavyzdys“, - svarsto gimnazijos vadovas.

Vergai mokytojauti negali

Skaityti daugiau...
 
Nekaltinkite mokyklos
Penktadienis, 08 Vasaris 2013 07:40

Nekaltinkite mokyklos: vaiko rezultatus nulemia tėvų išsilavinimas, knygos, internetas ir atskiras kambarys vaikas – ne paltas – antro tokio nenusipirksi

Mindaugas Jackevičius,
www.DELFI.lt
2013 m. vasario 7 d.
 seima
Jei namie turite daugiau kaip 100 knygų, esate įgijęs aukštąjį išsilavinimą, mėgstate skaityti, tai ir jūsų vaikų mokymosi rezultatai bus geresni, rodo tarptautiniai tyrimai. Tarptautinės švietimo vertinimo asociacijos generalinės asamblėjos narė daktarė Rita Dukynaitė interviu DELFI atskleidžia, kaip svarbu vaikams sekti pasakas, dainuoti, žaisti edukacinius žaidimus bei paaiškina, kokia asmeninio kambario ir interneto reikšmė.
– Neseniai paskelbti Tarptautinio matematikos ir gamtos mokslų tyrimo (TIMSS) ir Tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo (PIRLS) rezultatai. Kas turi įtakos mokymosi rezultatams? Ar teisūs sakantys, kad viską lemia mokykla?

Skaityti daugiau...
 
Britų radijuje dirbantis lietuvis: čia niekam nekyla klausimas, ar muzika yra „formatas“, ar ne
Sekmadienis, 02 Gruodis 2012 20:01

Karolis Vyšniauskas,

www.DELFI.lt

2012 m. gruodžio 2 d. 15:12

studija

Jurgis Masilionis studijoje (G.Ajutytės nuotr.)

Jungtinės Karalystės muzikos industrija diktuoja madas Europai ir kaip lygi su lygiu konkuruoja su milžiniška JAV muzikos rinka. Tačiau joje savo vietą suradusių lietuvių praktiškai nėra. Jurgis Masilionis – maloni išimtis. Lesterio (orig. Leicester) mieste įsikūrusiame „De Montfort“ universitete garso inžineriją studijuojantis vaikinas kartu su bendraminčiais kuria „New Music Social“ – Lesterio radijuje „Demon FM“ ir internete transliuojamą laidą, kurios studijoje kas savaitę koncertuoja kylančios britų grupės. Jurgis pasirūpina, kad gyvų pasirodymų metu, garsas eteryje būtų toks, koks pridera.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 Sekantis > Pabaiga >>

Ugdymas karjerai

ugdymas karjerai

Kalendorius

birželio 2018
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Naudingos nuorodos


Z-Logo1

 

 

 

egzaminai

 

 

 

 

Logo_ilgas_180