Naujienos
Kelionė į Kryžių kalną
Šeštadienis, 07 Gegužė 2011 11:24


Tradicinė abiturientų kelionė į Kryžių kalnąGegužės 6 d. gimnazijos abiturientai vyko į Kryžių kalną - analogų Europoje neturinčią sakralinę vietą pastatyti savo kryžių. Čia jie turėjo galimybę pasimelsti, pamąstyti apie ateitį, sėkmę, pasirinkimus, atsakomybę... ,,Turiu viltį, Viešpatie, ir tvirtai tikiuosi, kad dėl Jėzaus Kristaus nuopelnų duosi man išganymui reikalingų malonių. Viešpatie, sustiprink mano viltį’’. Kryžių kalno Pranciškonų vienuolyno koplyčioje už abiturientų sėkmę šv. Mišias aukojo gimnazijos kapelionas kun. Piotr Wojtonis MIC. 
Keliaujantys į Kryžių kalną, jame besimeldžiantys, statantys kryžius, liudija iš kryžiaus trykštančią stiprybę, neišsenkančią viltį ir tikėjimą Dievo meile. Kryžius į kalną neša ir stato tiek pavieniai žmonės, tiek bendruomenės – ištisi kaimai, parapijos, įvairios organizacijos, šeimos, giminės, klasės. Kryžių statymo motyvus dažnai atspindi prie jų pritvirtinti arba juose įrėžti įrašai: padėkos, maldavimai, prašymai, pažadai, vardai, datos, įvardyti svarbiausi gyvenimo įvykiai. Kryžiai bei koplytstulpiai yra ne tik žmonių maldingumo atspindys, bet kai kurie pripažinti ir kultūros paminklais.
Abiturientai, jų auklėtojos bei gimnazijos kapelionas pabuvojo ne tik Kryžių kalne, bet ir Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne. Vienuoliams svetingumas – šventa pareiga. Visus atvykstančius į vienuolyną šv. Benediktas liepia priimti kaip patį Kristų, nes Jis yra pasakęs: „Buvau keleivis, ir mane priglaudėte“ (Mt 25, 35). Tai vyrų vienuolynas, kurių dauguma – prancūzai, atvažiavę iš savo tėvynės melstis už Lietuvą. Regula griežta, kontempliatyvi. Pagrindinė veikla – malda ir grigališkasis giedojimas, kurio didžiulėje, bet jaukioje bažnyčioje kelis kartus per dieną leidžiama klausytis ir pasauliečiams. Vienuoliai pasirinko ir visą savo gyvenimą paskyrė Dievo ieškojimui. Patyrę, kaip veikia Dievas, jie gali supratimu, patarimu bei malda padėti ieškančiam pašaukimo, norinčiam pagilinti tikėjimo ar maldos gyvenimą, išgyvenančiam sunkumus. Čia gera tiems, kurie ieško tylos, ramybės, poilsio, maldos. 
Kas įsimena, viešint Šv. Benedikto vienuolyne? Vienuolių susikaupimas, vidinė šviesa ir, žinoma, tyla. Čia daug tylos ir ramybės. Vienuoliai dirba labai daug: prižiūri patalpas, daržus, sodina medžius, tvarko didžiulę parko teritoriją, turi bičių, atlieka įvairius buities darbus, skaito, meldžiasi ir gieda. Aplink vienuolyną įspūdingas peizažas – atsiveria begalinės tolumos.  
Tai buvo labai prasminga kelionė.

   vaikai   vaikai2   p5060032 baznycia  

kalnas kryz   p5060015   p5060019

 
Atvirų durų popietė
Penktadienis, 06 Gegužė 2011 06:35


Marijonų gimnazijoje - Atvirų durų popietė

Gegužės 5 dieną į organizuotą Atvirų durų popietę rinkosi būsimieji penktokai ir jų tėveliai, ketinantys mokytis Marijonų gimnazijoje. Tai buvo gera proga svečiams pabendrauti su direktoriumi kun. dr. Vytautu Briliumi MIC, pavaduotoja ugdymui Roma Raškevičiene, mokytojais, daugiau sužinoti apie gimnaziją. 
Direktorius papasakojo apie gimnaziją, priminė jos istoriją, atsakė į tėvų klausimus. Ši mokymo įstaiga įkurta dar 1923 metais, bet 1940 m. okupantų uždaryta. Mokyklos veikla atgaivinta tik 1997 metais kunigų marijonų inciatyva. 2007 metais atgaivintas ir gimnazijos statusas. Jau išleistos 6 abiturientų laidos. Gimnazija nedidelė – mokosi 395 mokiniai. 
Pavaduotoja ugdymui Roma Raškevičienė papasakojo apie aukštus gimnazijos mokinių pasiekimus ir laimėjimus konkursuose, olimpiadose, puikiai išlaikomus brandos egzaminus. Priminė būsimiems penktokams apie įstojimo į gimnaziją sąlygas. Kvietė mokytis jaukioje, saugioje, tolerantiškoje, katalikiškoje aplinkoje. Taip pat atsakė į tėvų klausimus. 
Svečiams koncertavo gimnazijos dainininkai ir šokėjai, parengti mokytojų Eglės Tiškienės, Jolitos Lukšienės, Birutės Stankienės.
Tikimės, kad Atvirų durų popietėje lankęsi būsimi penktokai ir jų tėvai gavo pakankamai informacijos apie gimnaziją ir rudenį sulauksime gausaus būrio naujų mokinių.

p1090751 p1090760 p1090779   p1090785

p1090735 p1090749 p1090737 p1090740    

p1090781   p1090787 p1090727 p1090730

 
Warning: imagecreatefrompng(): '/home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/old/images/padeka bmp.bmp' is not a valid PNG file in /home/mmzija/domains/mmgimnazija.lt/public_html/old/plugins/content/fboxbot.php on line 483
Tautinių šokių festivalis
Antradienis, 03 Gegužė 2011 07:31

Balandžio 15 d. Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio mokykloje vyko tautinių šokių festivalis ,,Kai būrin jaunystė sueina‘‘,

kuriame dalyvavęs ir mūsų gimnazijos šokių kolektyvas parsivežė PADĖKĄ.

Sveikiname šokėjus ir m okytoją Jolitą Lukšienę !

 

   

 
Gimnazijos matematikų laimėjimai
Antradienis, 26 Balandis 2011 19:32

Gimnazijos matematikų laimėjimai

Jau ne kartą rašėme apie Marijonų gimnazistų pergales kasmetiniuose įvairiuose savivaldybės, apskrities konkursuose bei respublikinėse olimpiadose, kur pelno prizines vietas, tačiau šiemet ypač užderėjo matematikos olimpiadų laimėtojų. Tai didelis džiaugsmas ir moksleiviams, ir jų mokytojams. Gabių mokinių ugdymui Marijonų gimnazijoje skiriama nemažai dėmesio. Tai yra ne siekiamybė, o realybė. Štai prieš šventes vykusių olimpiadų rezultatai.

Skaityti daugiau...
 
Su šv. Velykom
Sekmadienis, 24 Balandis 2011 15:27
jezus
Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

„Mes žinome, kad, prisikėlęs iš numirusių, Kristus daugiau nebemiršta; mirtis jam nebeturi galios“ (Rom 6, 9).

 

 

Pabuskime visi, prikelkim sielas, vien meilei, laimei

būkim atviri - paspauskime rankas.

Būkim dosnūs, tvirti, nesipykime ir nesipiktinkime, švęskime šv. Velykas taip, kad savyje pajustume atsinaujinimą.

Lai Kristaus Prisikėlimo šviesa tepasiekia

visų mūsų širdis !

Pakilaus šventų Velykų džiaugsmo!

„Mes žinome, kad, prisikėlęs iš numirusių, Kristus daugiau nebemiršta;

mirtis jam nebeturi galios“ (Rom 6, 9).

Skaityti daugiau...
 
Prasidejo didžioji savaitė
Penktadienis, 22 Balandis 2011 08:37

Prasidėjo DIDŽIOJI SAVAITĖ.

Pačios svarbiausios šios savaitės dienos - Didysis tridienis:

ketvirtadienis, penktadienis ir Velyknaktis

(naktis iš šeštadienio į sekmadienį).

Ši savaitė vadinama Didžiąją,

nes per ją paminimi didieji mūsų tikėjimo slėpiniai.

Didysis ketvirtadienis - ypatinga diena. Rytą šventinami aliejai, o vakare švenčiamos Paskutinės Vakarienės mišios. Tai Eucharistijos įsteigimas ir perdavimas Jo galios mokiniams. Todėl ketvirtadienį taip pat minimas kunigystės įsteigimas. Liturginių drabužių spalva balta. Po garbės himno nustojama groti
Skaityti daugiau...
 
Kovo 11-oji
Penktadienis, 22 Balandis 2011 08:21

Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

ašara Dievo aky

Lietuva ką tu veiki

nieko tavęs neprašau

tik nenutildama

šauk volunge šauk ąžuole

akmeniu kelio gale

                                      Just. Marcinkevičius

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Skaityti daugiau...
 
Fizikos olimpiada
Sekmadienis, 10 Balandis 2011 09:25
Balandžio 7-9 dienomis Vilniuje, Jėzuitų gimnazijoje, vyko Lietuvos mokinių 59-oji fizikos olimpiada. Joje dalyvavo penki ir mūsų gimnazijos auklėtiniai : Aidas Kaminickas ( I a kl.), Simonas Kireilis ( I a kl. ), Adomas Venčkauskas ( II a kl.), Mantas Kaminickas ( II b kl. ), Linas Braukyla ( III a kl.) . III laipsnio diplomu ir bronzos medaliu apdovanotas Simonas Kireilis , o Linas Braukyla – Padėkos raštu. Sveikiname gimnazistus ir jų mokytoją Rasą Motūzaitę !
 
<< Pradžia < Ankstesnis 111 112 113 114 115 116 117 Sekantis > Pabaiga >>

Ugdymas karjerai

ugdymas karjerai

Kalendorius

kovo 2018
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Naudingos nuorodos


Z-Logo1

 

 

 

egzaminai

 

 

 

 

Logo_ilgas_180