Naujienos
Konferencija „Savanorystė: daryti gera yra gera"
Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 21:43

Kovo 22 dieną vyko didelio susidomėjimo sulaukusi konferencija „Savanorystė: daryti gera yra gera", subūrusi švietimo įstaigų, jaunimo, nevyriausybinių, verslo ir kitų organizacijų atstovus. Šiame renginyje dalyvavo Marijampolės marijonų gimnazijos bendruomenės nariai. Renginio metu organizatoriams talkino Emilija, Ugnė ir Mykolas, o Justina aktyviai dalyvavo diskusijose. Savanorystės idėjoms visada pritaria ir gimnazijos direktorius Saulius Andriuška. Pasidalinome idėjomis, patirtimi, radom naujų bičiulių, sužinojom naujų kelių, kaip įprasminti savanorystės idėją, nes daryti gera yra gera!

Mykolas Sėdaitis, Ib klasės gimnazistas

20180322_104217

Skaityti daugiau...
 
Svečiai iš JAV ambasados
Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 17:42
Trečiadienį, kovo 21 d., Marijonų gimnazijoje lankėsi svečiai iš JAV ambasados – Gynybinio
bendradarbiavimo skyriaus Pensilvanijos nacionalinės gvardijos dvišalių reikalų karininkas
majoras Gordon R. Kinneer bei JAV ambasados multimedijų specialistas Vytas Neviera, o taip
pat Civilinių reikalų komandos nariai – komandoras kapitonas Timothy Hiltibran, komandoro
pavaduotoja seržantė Maria Reed bei medicinos specialistė Amanda Friend. Jų tikslas buvo
pristatyti NATO reikšmę Lietuvoje, skatinti domėjimąsi NATO šalių bendradarbiavimu gynybos
ir karinio pasirengimo klausimais, pabendrauti su mokiniais, išgirsti jų nuomonę, atsakyti į
smalsius gimnazistų klausimus. Atstovai apžvelgė NATO veiklą, savo patirtis Lietuvoje,
informavo apie buvusias ir būsimas jungtines pratybas Lietuvoje ir ypač mūsų regione.
Svečiai džiaugėsi, kad mokiniai geba diskutuoti anglų kalba, itin aktyviai klausia ir bendrauja.
Džiugu, kad jiems puikų įspūdį paliko ir mūsų gimnazija. Tikimės pažintį dar pratęsti. Šis
susitikimas buvo puiki integruota anglų kalbos ir politologijos pamoka. Renginį padėjo
suorganizuoti JAV-LT Alumni asociacijos, Fulbright mokytojų mainų narė anglų kalbos
mokytoja ekspertė Jolanta Rupšienė.
29495775_10160187860000582_4854959232430112768_n
Skaityti daugiau...
 
Svečiuose VDU studentai
Ketvirtadienis, 22 Kovas 2018 17:29

Kovo 20-ąją dieną gimnazistai dalyvavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentų surengtoje paskaitoje. Antrakursiai Jurga, Klaudijus bei Vytautas, studijuojantys Rytų Azijos šalių kalbas ir kultūras, supažindino su Kinijos šiuolaikine kultūra, politika bei technologijomis. Jurga kalbėjo apie populiariąją Kinijos pusę - šiuolaikinę pop muziką, kiną, teatrą, taip pat trumpai papasakojo apie tradicines šventes ir kinų maistą. Klaudijus pristatė politinę ir ekonominę Kinijos situaciją. Vytautas dalinosi žiniomis apie kinų technologinio vystimosi perspektyvas - interneto uždarumą nuo Vakarų pasaulio. Tokį cenzūravimą palygino su kitomis šalimis, kad galėtume susidaryti įspūdį. Taip pat pasakojo apie energijos gamybą ir pažangius susisiekimo būdus. Pabaigoje mokiniai buvo pakviesti parodyti, ar moka teisingai naudotis kinų lazdelėmis. Atsirado tik keletas drąsuolių, panorusių pademonstruoti savo įgūdžius. Studentai atsisveikindami padėkojo už dėmesį kinų kalba.

Žodynėlis:

你好 – [ny hao] – Laba diena

我的名字叫 – [vo d ming z džiao...] – Mano vardas yra...

我是立陶宛人 – [vo š lytauvan ren] – Aš esu iš Lietuvos

谢谢 – [siesie] – Ačiū

不客气 – [bū ku tsy] – Nėra už ką

再见 – [dzai džian] – Viso gero/Iki pasimatymo

DSC_0037

Skaityti daugiau...
 
Archeologinis edukacinis užsiėmimas „Atrask dinozaurą"
Antradienis, 20 Kovas 2018 09:54

Penktadienį mažieji gimnazijos mokinukai trumpam tapo paleontologais ir prisilietė prie archeologijos mokslo. Jiems vyko archeologinis edukacinis užsiėmimas „Atrask dinozaurą". Užsiėmimo metu kiekvienas vaikas gavo gipso molio lentelę bei tikro archeologo įrankius: kaltuką ir plaktuką. Molinė lentelė – tai tarsi žemės paviršius, sudarytas iš daugelio sluoksnių – minkštų, kietesnių ar net kietų. Su gautais archeologo įrankiais „mažieji archeologai" savarankiškai skaptavo molio lentelės žemės sluoksnius ir ieškojo pasislėpusių fosilijų – prieš milijonus metų išnykusių dinozaurų griaučių!

Atrastus archeologinius ,,radinius"- molines lenteles su atrastomis dinozaurų griaučių fosilijomis - kiekvienas vaikas nešėsi namo lauktuvių! Pačių rankomis atrasti ir surinkti dinozaurai tapo nepakartojama pramoga ir nepamirštamu suvenyru, kuris vaikams primins susitikimą su DINOZAURAIS.

DSC_0026

Skaityti daugiau...
 
Padėka
Antradienis, 20 Kovas 2018 09:45

Nuoširdžiai dėkojame Jums už geranorišką paramą, pervedant 2 % pajamų mokesčio sumos Marijampolės marijonų gimnazijai (žiūrėti 2 % parama)


 
Meninio skaitymo konkursas
Pirmadienis, 19 Kovas 2018 07:31

Praėjusią savaitę vyko Marijampolės savivaldybės pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas ,,Skambėk, lietuviškas žodi". Vaikai deklamavo lietuvių liaudies ir rašytojų sukurtus kūrinius. Mūsų gimnazijos pirmokė Gabrielė Gelažytė ir trečiokas Augustas Rimavičius savo amžiaus grupėse užėmė pirmąsias vietas !

Sveikiname Gabrielę ir Augustą!

Pradinių klasių mokytoja Ingrida,

20180313_142348
Skaityti daugiau...
 
Penktokų išvyka į Vilnių
Ketvirtadienis, 15 Kovas 2018 21:02

Kovo 15 dieną 5 b klasės mokiniai lankėsi Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kuris įsikūręs Vilniaus centre. Jie dalyvavo edukacinėje pamokoje, kurios metu sužinojo pinigų atsiradimo istoriją nuo seniausių jų formų- grūdų, kriauklių, kailių, gintaro - iki elektroninių pinigų, atsakinėjo į klausimus, specialiu presu nusikalė po suvenyrinę plokštelę – vieno skatiko pinigėlį. Muziejuje išvydo patį naujausią eksponatą – monetų piramidę, pastatytą iš milijono vieno cento monetų.

Po pietų mokiniai lankėsi LR Seimo rūmuose. Jiems ekskursiją vedė Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus darbuotojas. Jis supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūromis, institucijos struktūra. Mokiniai vaikščiojo po Seimo rūmus, apžiūrėjo įvairias sales, sužinojo apie jų paskirtį, apžiūrėjo eksponuojamas parodas. Vėliau susitiko su Seimo nariu K. Mažeika, kuris atsakė į mokinių klausimus.

Už šią išvyką mokiniai dėkingi klasės auklėtojai J.Barabanovienei ir Kasparo mamytei.

DSC_0072

Skaityti daugiau...
 
Netradicinė istorijos- pilietiškumo pamoka
Ketvirtadienis, 15 Kovas 2018 20:51

Kovo 13 dieną Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje II b klasės gimnazistams vyko  netradicinė istorijos-pilietiškumo pamoka. Jos metu mokiniai sužinojo, kas ir kur įkūrė Tauro apygardą, susipažino su partizanų vadais, jų veikla, kasdieniniu gyvenimu ir žūties aplinkybėmis. Mokinius sudomino muziejuje saugomi partizanų dokumentai. Ši pamoka mokiniams padėjo  geriau suvokti ginkluotos rezistencinės kovos reikšmę šiandieninei Lietuvai. Pamoką mokiniams vedė istorijos mokytoja L. Grinkienė.

II b klasės mokinė Gerda Kancieriūtė

sffvsfv

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Ugdymas karjerai

ugdymas karjerai

Kalendorius

kovo 2018
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Naudingos nuorodos


Z-Logo1

 

 

 

egzaminai

 

 

 

 

Logo_ilgas_180